| ioanacoruga4567 a întrebat:

Mi-a recomandat medicul ginecolog mai multe medicamente pentru candidoză printre care și Lomexin cremă vaginala. Pe rețetă scrie că trebuie folosita 1-2 săptămâni de 2 ori pe zi. Eu am folosit-o in total 5 zile, dar după a 3-a zi am inceput sa am usturimi in zona vaginului când o aplicam și la urinare. Totuși am mai folosit-o după inca 2 zile, dar ar trebui totuși să mă opresc daca am usturimile astea? Sunt oare alergica, sau de ce se întâmplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Numai da cu crema aceea deoarece organismul tau nu o suportă, intrucît nu sunte m toti la fel medicii nu stiu nici ei ce medicamente sau creme se potrivesc tipului dv de organism, de aceea ei va prescriu aceste medicamente sau creme cum este cazul tau, pe prospect scrie daca apar manifestari neplăcute si alergii pe durata tratamentului vorbiti cu medicul sau cu farmacistul, ce varsta ai? Cu siguranță trebuie schimbat tratamentul intrucît organismul il respinge.

| ioanacoruga4567 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani. Ideea că nu folosesc doar acea crema, mai folosesc pe langa ea Polygynax Virgo și pastile Diflucan

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ioanacoruga4567):

Multi înainte! Deci cum am zis trebuie sa te vada din nou medicul care ti a prescris acest tratament ca ceva nu este ok.Numai da cu acele creme ca te iriți, ti ai inceput viața sexuală?

| ioanacoruga4567 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc, nu mi-am inceput-o.

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

S-ar putea sa fiti alergica. Contactati-va ginrcologul si explicatii sanatate