| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapam de negi cel mai usor si rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai dermatologul poate știi după un control medical de specialitate!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Cu Duofilm.

NOname
| NOname a răspuns:

Există un tratament, care se numeşte Cryopharma. Îl găseşti la orice farmacie. Află mai multe de aici: http://www.efarma.ro/products.php?id=3453!

| EllaEllii a răspuns:

La doctor cu laserul.
Cu un medicament(nu stiu cum se numeste)
Mama mea a scapat cu o planta numita Rostopasca, uite un site care iti va spune mai multe:
http://codulrosu.blogspot.com/2010/10/rostopasca.html
O sa iti treaca!
Bafta!

| 1fluturas a răspuns:

Exista in farmacii o solutie http://www.efarma.ro/products.php?id=3453,dar e bine sa asculti si de sfatul medicului inainte sa iei o decizie.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragos4SAD a răspuns:

Simplu
Adunam,scadem,impartim,scoatem radicalu il adunam cu IIR patrat si ne daaaaa, ne daaaa => te duci la doctor.Mai radem si noilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut problema asta și eu. M-am și operat și nu recomand asta nimănui. Doar îl elimină, dar negul a revenit și încă au apărut mai mulți.
Am folosit zăpadă carbonică și Duofilm. Pișcă puțin, dar sunt eficiente.
Sau cel mai bine treci pe la un dermatolog, el va ști cel mai bine natura negului și cum să te trateze.
Se spune că mai e bună rostopasca, dar la mine a avut 0 efect.

| Mariaaa6081 a răspuns:

Pai pentru negii cel mai bun tratament este; VIROLIT, care se aplica direct pe suprafata negului in functie de marimea si varsta acestuia.Se recomanda de 2/zi
Ar mai fi buna si,,Tinctura de rostopasta''
extern-cicatrizeaza ranilor,herpesului,bubelor dulci,negi,bataturi,psoriazis, adjuvant in trat. tuberculozei pielii.
intern-20, 30/zi diluata in 100 ml de apa.

| blaaaaa a răspuns:

Incearca cu rostopasca.[http://farmacia-naturii.weblog.ro/......pasca.jpg]
dati pe neg timp de 3-5 zile si o sa dispara.