| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapam de ticurile nervoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bi.Dam a răspuns:

Numeri pana la 10, si incerci sa te opui.si eu am unul la mana, pur si simplu o misc intr'una, si au inceput sa ma doara degetele, in special cel mare laughing

3 răspunsuri:
| getwildro a răspuns:

E putin cam dificil, in fucntie de ce tic ai, ideea e ca trebuie sa te controlezi, autosuestie

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Prin auto control

| Slow a răspuns:

Depinde de tic. daca ai ticul sa iti rozi unghiile, da. te cu ceva pe ele, care are un gust oribil. Daca ai ticul sa iti pocnesti degetele, stai mai mult cu mainile la spate. Daca ai un tic la ochi, chiar nu prea ai ce face... Ar trebui sa ne spui mai exact ce fel de tic aiwinking