| Alinutaaaalina a întrebat:

Cum se face pasta proaspata de tomate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cu rosii smug

| DexterKill a răspuns:

Gaspacho

| Alle21 a răspuns:

Ingrediente:

8-10buc rosii, 3 -4 catei de usturoi, cimbru ulei de masline, sare, putin piper, busuioc, salvie, masline dietetice(pentru.cei ce nu maninca sarat).

Mod de preparare:
Decojeste rosiile dupa ce in prealabil le-ai oparit putin, pentru a-ti fi mai usor. Taie-le in patru si pune-le intr-o tava unsa cu ulei de masline, peste ele adauga usturoiul, pisat, celelalte ingrediente si iarasi putin ulei de masline. Tine-le in cuptorul incins cam la 60*c, pina sint bine facute. Pune–le in mixer si amesteca cu putin ulei, condimenteaza cu cimbru, salvie, busuioc dupa gust.