| Arakiss a întrebat:

Daca pe borcan scrie Pasta de Tomate 35%, restul de 65% ce e?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Posibil chimicale

| SilentRain a răspuns:

Cancer

| Arakiss explică (pentru SilentRain):

Asa am gandit si eu. Ai dracu cu pesedeu lor.

| minrest a răspuns:

''The rest is silence, my sweet Lord'', sau pe romaneste, in traducere libera, restul este apa; rosiile sunt acide si se pastreaza fara conservanti, de asta pe eticheta nu mai vezi alte substante.

| Hammurabi a răspuns:

E o ghicitoare sau îți faci pizza/paste? laughing

| Arakiss explică (pentru Hammurabi):

Paste laughing da mi-a fost frica sa mai pun pana nu aflu ce e aia 65%

| gogu220 a răspuns:

35% este concentraţia pastei.
Un suc de roşii e lichid un pic mai vâscos decât apa, iar pe nasură ce este fiert el se îngoraşe si se poate fierbe până nu mai curge din borcan.
Dacă te duci la alimentară şi vezi diferenţe de preţ intre mai multe borcane cu pastă de tomate întoarce borcanul şi vei vedea diferenţele, cele mai ieftine şi cu concentraţia mai mică sunt fluide, iar cele mai scumpe sunt aproape solide.