| anne0303 a întrebat:

Cum se face sucul de ceapa? Am auzit ca este un tratament bun pentru alunitele de pe piele. Stiti si alte tratamente naturiste care ar putea sa mearga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa faci ceai de ceapa pui o sticla de jumatate de apa, cate cepe taiate in jumate pui pe foc lasi sa fiarba si o iei, nu stiu daca e buna pentru alunite da stiu ca e bun pentru gripa insa este fffffff rau am baut si mi-a fost rau 3 zile.foarte rau

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cureti ceapa bine si o pui in blender. Bagi aparatul in priza si ii dai drumu' happy

| Lascarica a răspuns:

Pentru alunite nu te sfatuiesc sa faci tratamente babesti. Cel mai bine e sa mergi la un dermatolog.
Alte detalii aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......rmami_1397