| Haydee a întrebat:

Stiti niste tratamente naturiste pentru unghii? Dar o masca de fata sau tratament pentru unghii? Ma rog... ce tratamente naturiste stiti?

Răspuns Câştigător
| annda a răspuns:

Buna!
Pt unghii iti recomand pulpa de lamaie e foarte buna si da un aspect natural.

10 răspunsuri:
| Anto97 a răspuns:

Poti intreba la plafar. Spui exact ce vrei sa rezolvi si ce te deranjeaza si ti se va da ceea ce iti trebuiewinking

| andreig a răspuns:

Da` iti place cuvantul "tratament"!

| verona333 a răspuns:

Folosesti pu unghii zeama de lamiie, dar mai stiu ca se foloseste si coaja de ou farimitata, se ia cite 1 lingurita pe zi de praf de coaja de ou asa pe uscat dupa care bei putina apa, acest remediu e f eficient si e bun si pu par, dinti, oase.

| Haydee explică:

laughing...hahah...ai dreptate..la asta nu m-am ganditlaughing

| Haydee explică:

Poate ca am dat un aspuns castigator la cineva cui nu trebuia. Dar ti ati raspuns convingator insa am decis ca annda sa castige raspunsul castigator. Sper ca ceilalti nu sau suparatbig grin

| turist a răspuns:

Pentru unghii: bai cu ulei(daca e posibil de masline) cald dar nu fierbinte, cat sa fie placut pentru. mana...
Pentru fata se poate folosi orice pulpa de leguma sau fruct...
Pentru masca recomand drojdie+miere sau drojdie+zeama de lamaie (in functie de ten)

| scootsie a răspuns:

Stiu mai multe tratamente, dar unul naturist cu siguranta e mai deosebit...Pentru aceasta trebuie sa ma contactezi pe mail lidia130551@yahoo.com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru unghii: ulei de ricin aplicat pe unghii timp de 2 luni pentru un rezultat bun și de lungă durată.
Pentru ten: măști pe bază de ulei de măsline, morcov, miere de albine, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Achizitioneaza un lac de unghii cu vitamina B12, de preferabil il poti cumpara de la plafar, iar pentru fata iti recomand masti cu argila.

| CeciL a răspuns:

Pentru intarire unghiilor iti recomand timp de 10 zile sa tii unghiile in suc de jumate de lamiie cite 30 minute pe zi... Iar dupa asta sa nu umezesti minile timp de 2-3 ore.Eu acum fac, iar unghiile imi erau tare distruse fiindca am avut unghii false pe baza de gel.Iti dai seama ce aspect aveau...Incearc si o sa-ti placa...