| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Cum se fumeaza corect se inghite fumul cand il tragi sau il tragi pur si simplu din tigara si il dai afara de gura?
P.S:nu incepeti cu nu fuma sau etc., vreau sa stiu doar de curiozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| eminescuhipiot a răspuns:

Tragi direct in piept, apoi expiri, vei vedea ca vei tusi un pic.

| RAMSES123 a răspuns:

Ai 2 variante:
Tragi in piept sau in gura, nu stiu daca e o formulare mai delicata.
Cand tragi in piept tragi intai in gura, apoi inspiri pe gura.
Cand nu, doar nu inspiri pe gura, si asa fumul iti ajunge doar in gura happy

| Nik_Nicola_1983 a răspuns:

Normal cu fumatul e foarte sinplu tragi adinc in piept fumul si apoi dai afara fumul dar nu trebuie sa dai imediat tragi adanc in tine si dupa 4 secunde dai afara fumul astept funda