| Ionut1983 a întrebat:

Cum se poate creste circulatia sangelui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Banuiesc ca te referi la tensiunea arteriala, mai precis la hipotensiunea arteriala. Bea suficiente lichide, minim 2 l pe zi si fa miscare.

| MisterKat a răspuns:

Printr-o alimentatie corecta si sanatoasa si exercitii fizice.

| piktor a răspuns:

2-3 paharele de ceva pentru cei lenesi
pentru ceilalti exista sport