| AvalohAlyn a întrebat:

Cum se poate reduce pofta mare de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Manancimulta varza jiluita (razulita) si bei multa apa.
Varza are calori negative (consuma mai multe calorii decat ceda organismului), iar apa umpla stomacul. Ambele impreuna dau senzatie de saturare.
Daca si dupa 3-4 zile de astfel de tratament nu ti se reduce pofta, este bine sa apelezi la investigatii prin medic internist.

| Adry05 a răspuns:

Bei apa, mananci chestii sarace caloric gen castraveti, ai mese bogate in proteine.

| Basthet a răspuns:

Bună! Pofta mare de mâncare o reduci în primul rând prin voință! Fii tot timpul conștient că, dacă nu îți înfrânezi această poftă, devii (sau deja ești) obez. Găsește-ți preocupări ca să nu te mai gândești la mâncare. Da, și bea câte un pahar cu apă la intervale regulate. Diluează sucurile gastrice și scade pofta de mâncare. Succes!

| Adeee64644235223134 a răspuns:

Bei multa apa