| anonim_4396 a întrebat:

Cum se procedeaza in cazul spalarii dintilor cu bicarbonat?
Te speli prima data cu pasta de dinti si dupa clatesti si te speli cu bicarbonat sau pui bicarbonatul peste pasta de dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Amesteca bicarbonat cu sare pui pe periuta si freci. Nu trebuie sa dai si cu pasta.

| neutrino a răspuns:

Se practica ambele variante.

| K0sti a răspuns:

Pe periuta nene, cum peste pasta, nu te duce mintea?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Pai ziceam daca se pune pasta pe periuta si peste pasta bicarbonatul sau daca cu bicarcarbonatul te speli separat.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Separat nene!

| SatanicBear a răspuns:

Nu fa asa ceva, iti distrugii dintii, efectiv.
Du-te la un dentist, un detartraj nu costa exagerat de mult si nici nu doare.