| DemiLove20 a întrebat:

Cum se trateaza bolile cardio-vasculare/?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Bolile cardio-vasculare, ca si alte categorii de boli, se trateaza prin regim igieno-dietetic, tratament medicamentos +/- chirurgical.
http://www.i-medic.ro/diete/7-strategii-pentru-prevenirea-bolilor-cardiace

| Luciano2b2 a răspuns:

Pai in primul rand iti recomand sa discuti cu medicul, acesta la randul lui iti va lua analizele. In functie de cum ies doctorul stabileste un diagnostic, care la randul sau urmeaza un tratament. Multa sanatate happy

| Scarecrow a răspuns:

Cu un trattament de specialitate dat de un medic de specialitate.