| goodofwar09 a întrebat:

Cum se vindeca si cum se trateaza o fistula pancreatica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite un articol intreg aici,
http://www.romedic.ro/fistulele-digestive
Te pup!

| Captoresque a răspuns:

Din facultate știu că, în principiu, tratamentul este chirurgical, dar eu sunt de părere că ar trebui să consulți un gastroenterolog.

| diaalexandra2002 a răspuns:

Cauta pe google!

| nyco2013 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa consulti un medic profesionist pentru a urma un tratament medicamentos si pe urma ti-as recomanda niste ceaiuri, siropuri sau chiar pastile pe cale naturista! sper ca te-am ajutat! succes si multa sanatate!