| goodofwar09 a întrebat:

De la o fistula pancreatica se poate face diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde de la o persoană la alta. Diabetul se poate face din mai multe motive, fie de la supărare, fie din cauza dulciurilor, etc.

Pa-pa.

| elyn a răspuns:

Pancreasul e o glanda care secreta insulin, fugi la medic!

| palpAbil1real a răspuns:

Depinde cat de grav e, depinde de organism si de sistemul imunitar... dar din cate stiu da, se poate face. Dar nu e obligatoriu. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic.