| zacusca16 a întrebat:

Cum skp mai repede de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mască de față cu acid salicilic, un tonic antiseptic și tinctură de propolis.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Teo a răspuns:

Clearasil sau cauta in farmacii creme care sa contina namol de la Marea Moarta sunt foarte bune aceste creme cu namolul acesta te scapa in 30 de min de toate cosurile, dar daca iti cumperi o crema dinasta ia-ti si una speciala pentru fata pentru ca de la extractul ala de namol o sa ti se usuce foarte tare pielea de pe fata.
Sper ca am putut fi de ajutor.happy

| nikol a răspuns:

Am si eu aceiasi problema eu folosesc un gel de curatare de la avon si un alt gel cu plante verde de la bady shop e foarte bun daca te speli de 3 ori pe zi timp de o saptamana sau doua vei vedea diferenta eu le folosesc pe amandoua in acelasi timp. prima oara ma spal cu cel de la avon sa imi curete bine fata apoi cu cel de la bady shop cu plante ca usuca bine cosurile si roseata de la cosuri in caz ca ti le spargi.incearca si vei dedea ca da rezultat.Sau poti sa te dai cu lamaie pe fat ca si ea usuca cosurile dar iti lasa fata cam uscata dar poti folosi o crema de fata dupa aia

| ΔH a răspuns:

Inveti limba romana.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Nu-ti pot garanta,si nu stiu daca produsul a ajuns si in Romania! deci,pana acum ceva timp,aveam aceiasi problema,tot felul de masti,si creme,insa acum cateva saptamani mi-am luat Garnier Pure Active,ce are ca Baza o perie,cu perii moi,lasi produsul sa se scurga in perie si dai pe pielea umeda,e super ok,se observa diferenta,e pentru cosuri si puncte negre,inca odata,nu stiu daca a aparut in Romania, nu e scump, vreo 7E. sper ca ti/am fost de ajutor

| Gorillaz a răspuns:

Pai te duci la dermatolog, unde iti analizeaza pielea sau ceva de genul si iti spune exact de ce creme trebuie sa folosesti ( unele creme care ti au recomandat unii, poate sunt bune doar pentru ei, deci cel mai sigur te duci si vezi care itit rebuiesc tie )

| hatze a răspuns:

Nici eu nu stiu ce sa fac cu, cosurile! of of!

| supergeniu a răspuns:

Asteptarea este cel mai bun medicament...o sa fii chipes din nou pe la 20 anilaughing

| elykachacky a răspuns:

Mananci 3 zile mere verzi si bei multa apa si nu mai pui mana deloc pe fata dar deloc asa faci o data la 2-3 luni dupacare in a4 azi iei 2 linguri de ulei de masline si bei o cana de suc de struguri. o sa ti mearga sa vezi si eu am fost tot la fel