| anonim_4396 a întrebat:

Cum tragi in piept fumul de tigara? Ceva metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu scuzele de rigoare. Intrebarile devin din ce in ce mai penibile.

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca m-as prezenta as zce ca am 14 ani si am fost prost ca am fumat 3 tigari...si deaja am probleme asa ca mai bine nu fumati si traitiva viata in contyinuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit și eu niste răspunsuri și am ajuns la o concluzie...
Deși nu e sănătos, o viata ai care trebuie trăita.
Ce faci daca toata viata inveti, faci sport, nu fumezi, nu bei, nu faci s**, ce rost mai are viata?

PS: părerea mea e ca mai bune fumați de alea cu arome... măcar alea au gust și nu fumați doar sa va aflați în treaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tragi si ati dai un pumn in pieptlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebe sa scriem o carte despre cum se trage in piept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De geaba ii spui unui copil de cls a-VIII-a sa nu faca ceva ca el imediat va spune ce stie asta de aia nu mai pot eu ca e el fumator ce s-ar putea intampla dintr-o tigara si tot incepe cu cate un pachet pe zi...deci nu va mai bateti capul cu nu te apuca ca este degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdaa...nui greu eu am 14 ani sh deja fumez

| anonimul0826 a răspuns:

Bagate ma pe fumat sti cum se faca trgai fum in gura si peurma il insipiri in plamani il ti 2 secunde si il scoti afara pe nas sau pe gura usor nu!

| Anonimus_1246 a răspuns:

Man...am 13 ani si am incercat sa fumez .am invatat sa fumez... dar asta a fosc cam 2 saptamani in vacanta dar acum GATA! face rau...m-am lasat ca imi era rau de la tigari.bine ca ori cum nu aveam de gand sa ma apuc...deci mai bine eu o guma de aia cu forma de tigara si fate ca fumezi laughing dar nu de fata cu alti prieteni de familie sau vecini (ma refer la adulti) ca eu ma prefaceam cu tigari de alea de guma (cand avem vreo 10 ani) si m-a vazut cineva si i-a zis mamei ca fumez si dupa i-am aratat "pachetu" de gume laughing dar ideea e sa nu te apuci ca e nasolwinking deci nu iti pot zice secretu laughing ceaw baw

| cosminandrei a răspuns:

Pai e simplu, daca esti incepator iti recomand kent 1! eu fumez kent 4 un pic mai tare tragi in tine tare, si o sa simti ceva la plamani, dupa aia dai fumul afara repede.iti recomand sa nu consumi nicotina in doze mari jumate de pachet e ok!

| sorayaaa a răspuns:

Deci, eu am un an de cand fumez, sunt fata si m-au invatat prietenii nu e foarte greu ...prima data tragi in gura fumu' si apoi tragi si aer, incearca sa nu te ineci si daca vrei sa te apuci la inceput o sa iti fie putin rau dar te obisnuiestiwinking PACE!big grin

| iccabelldia a răspuns:

Da uh cati ani ai mah?

| dianna_5276 a răspuns:

Fumatul e un mare viciu, de care nu poti scapa usor absolut deloc.Eu incerc sa ma las de fumat de vreo 5 ani de zile si nu reusesc. Cel mai bine e sa nu te apuci, chiar de curiozitate sau sa pari "de-al lor". Eu ii admir si ii invidiez pe cei care nu fumeaza sau s-au lasat de fumat.De multe ori, curioziatea nu e asa buna.

| Gabytsa_8450 a răspuns:

Daca nu stii, nici tu te apuca!
Esti varza daca te apuci.
Am 14 ani si fumez de aproape 2 ani si as vrea din tot sufletu` sa ma las d ele.
Tu nici nu stii sa tragi in tine si vrei sa inveti?
Mai bine ia`ti ceva sa-ti tina d foame;-j

| niculavlad2008 a răspuns:

Pui un coleg sa te sperie! eu itit spun ca am incercat cateva tigari doar le pufai nu trag in piept ca o sa am probleme asa ca nu fuma!

| cosminandrei a răspuns (pentru niculavlad2008):

Nu fi prost si eu le pufaiam dar acum trag in piept.ma doare gatul si acum de la pufait!

| bogdandinro a răspuns (pentru cosminandrei):

Nu-i mare chestie sa tragi mai ce naiba am fumat si eu sa vad cum e.Desi imi placea oarecum nu m-am apucat. Dupa vreo luna mi-am luat si eu un trabuc sa vad cum e si ii aceeasi prostie numai ca o pufai poti sa ai mari probleme deci mai bine nu te apuca. Dupa parerea mea incearca dar nu te apuca.

| BlackAngel0000 a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))))

| mihnea12345678910 a răspuns:

Eu tot nu stiu cum se trage fumul in piept

| mihnea12345678910 a răspuns:

Eu tot nu stiu cum se trage fumul in piept

| Gaspar_Stefan_1998 a răspuns:

Bă eu m-am apucat de fumat acum o saptămână şi nu îți recomand să tragi în pietpt viceroi pentru că este foarte tare.Mai bine începi cu un kent mentol după viceroi sau marlboro şi după narghilea sau trabuc.
Ps eu deja fumez din narghilea si trabuc

| mans a răspuns:

Am vazut multe comentari de genu: nu te apuca, nu e sanatos, lasate de fumat, poti avea boli grave, dar ganditiva, aveti o viata, nu 5... vreti sa muriti sanatosi? atunci ce rost mai are viata daca nu treci prin incercarile si viciile ei? am 12 ani jumate si am incercat... mi-a placut, dar nu ma apuc pentru ca am o cariera de volei inainte. cand eram mica spuneam ca nu o sa fumez niciodata, dar acum abia astept sa pun mana pe o tigara... ma rog... nu asta e important, stiu ca nu e bine sa fumezi, dar eu una nu vreau sa mor sanatoasa...tongue ganditi`va