| Wă_Larii_1996 a întrebat:

Cunoasteti pe cineva care a facut avort in 5 luni? cum a fost?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Stiu pe cineva, acum foarte multi ani in urma, riscul este foarte mare si se poate murii, dealtfel nici nu cred ca va risca vreun medic sa faca la o sarcina atat de mare, indiferent de situatie daca a ajuns pana la 5 luni va trebui sa mai rabde inca 4 si dupa aia decide soarta copilului

| Wă_Larii_1996 explică (pentru Felys):

Persoana respectiva a trecut cu bine? cati ani avea?

| Felys a răspuns (pentru Wă_Larii_1996):

Era tanara, nu a avut urmari, dar a fost un caz fericit, oricum o asemenea intervenitie poate aduce cu sine infertilitatea sau si mai rau, plus ca nu cred ca vei gasi un medic dispus sa riste

| Wă_Larii_1996 explică (pentru Felys):

Si ce procedeu a fost folosit?

| Felys a răspuns (pentru Wă_Larii_1996):

Asta nu stiu, e vorba de o matusa de a mea, asta se intampla candva demult tare, acum e pensionara, am auzit si eu in familie vorbe despre un avort la 5 luni dar nu stiu sa dau detalii de nici un fel, ceea ce iti pot spune este ca dupa acel avort a putut sa mai faca copii si nu a avut urmari, oricum a fost facut de medic, atat pot spune, in rest nu stiu si nici nu indraznesc sa intreb direct la sursa

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este ilegal asa ceva si nu face niciun medic treaba asta

| Iama a răspuns:

Sarcina e prea avansata pentru un avort. Din cate stiu se poate face poana prin luna a 9a.

| DorinM a răspuns:

Cunosc pe cineva care a facut un astfel de avort si apoi cand a mai ramas însărcinată nu a mai putut tine sarcina.
Mergi sa te vadă un medic specialist