| Joker3134 a întrebat:

Daca ai gust dar nu mai ai miros inseamna neaparat ca ai corona?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca ai corona, zau asa. Inseamna ca nu ai miros datorita diferitelor circumstante, printre care s-ar putea numara si corona. Nimeni de aici nu o sa iti zica exact asta, pentru siguranta ta poti sa faci un test si asa eviti orice alta intrebare big grin

| Drimmero a răspuns (pentru DoarBogdan):

Vor fi destui imbecili care te obliga sa faci testul, nici macar sugestie nu e )) aici ma refer.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Nuuuuu, sper sa nu se ajunga acolo.

| Mosotti a răspuns:

Nu cred ca ai, trebuie sa nu mai ai nici gust odata cu mirosul.

| Andreeush a răspuns:

Nu neapărat. Mai ai și alte simptome?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar testul îți poate confirma.

Nu. Există o multitudine de afecțiuni care îți scad sensibilitatea perceperii mirosurilor/gusturilor. Unele dintre ele pot fi banalele viroze respiratorii de sezon.