| MrFunky2 a întrebat:

Daca ai miopie si mananci morcovi, poti sa-ti imbunatatesti vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Asa se zice dar trebuie o cura constanta. Mai sunt si alte alimente: http://www.perfecte.ro/......pil-1.html

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa se zice

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar un mit. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate miopia poate fii tratata doar prin operatie.
Morcovii daca ii mananca in exces un pacient cu vederea buna, il ajuta sa nu faca miopie.E ca un scut pentru miopie la el.

| DovleacTurbat a răspuns:

Citeste despre metoda lui Bates. Ai grija la alimentatie, fa-ti din exercitiile alea un obicei si ai sa realizezi ceva ce oftalmologii nu vor spune niciodata.

| Anonimaa27 a răspuns:

Vitamina A imbunatateste vederea. Ea se gaseste cel mai mult in afine, caise, si in cele din urma si in morcovi. Dar e posibil ca dioptriile sa creasca in continuare, atata timp cat organismul tau nu s-a dezvoltat complet (adica dioptriile iti vor creste cam pana la 17-18 ani happy )

Sper ca te-am ajutat!