| Asdffd a întrebat:

De la fiere, poti murii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mentaa a răspuns:

Nu cred ca se poate muri...fierea se poate scoate sau se trateaza. nu am auzit sa fi murit cineva din cauza asta. happy

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Exista afectiuni ale bilei/fierei/colecistului care, daca nu sunt tratate la timp, pot evolua cu anumite complicatii severe. Poti citi mai multe aici: http://www.i-medic.ro/boli/colecistita

| hiphopgirl a răspuns:

Depinde de ce boala ai.

| elenutza27 a răspuns:

NU.Fierea poate fi scoasa dar dupa trebuie sa tii regim pe viata.
Sper ca te-am ajutat.

| Asdffd explică:

@hiphopgirl nu am nici o boala, maicamea are ceva cu fierea si a spus doctorita ca nu e fierea e altceva...

| קคקยรђเςค a răspuns:

Daca fierea e *bolnava* si nu o tratezi poti face nu stiu ce infecti...