| Trefla a întrebat:

Daca alerg in fiecare zi pe banda cate o ora jumate cat slabesc intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Nu cred ca rezolvi multe daca ramai la aceleasi obisnuite alimentare, o mica schimbare in alimentatie si rezultatele vor fi vizibile.happy

2 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Depinde de ce fel de tip somatic (corporal : slab, gras etc.) esti, de alimentatie, de viteza cu care alergi si de alti factori (stres de ex.).
Poti slabi dar poate nu foarte mult, unele persoane slabesc mai mult altele mai putin.
Combina exercitiile aerobe, pentru mai multe rezultate si tine o dieta, poti lua de-altfel niste suplimente nutritive pentru slabit si vitamine. Toate ajuta.
Daca vei mentine un ritm de viata sanatos, cu o alimentatie corecta si completata de sport, vei slabi cu siguranta.

Bafta!

| FeliciaWilson a răspuns:

Depinde de viteza, efort etc...