| Lovvoso a întrebat:

Daca am amigdalite pot sa fac sport( sa merg la sala de fitness)?
Adica as vrea sa stiu daca se poate sau daca inrautateste lucrurile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Atat timp cat nu alergi afara sa inhalezi aer rece nu vad ce ar putea afecta, funda?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Amigdalita este numele bolii. Cele doua glande din fundul gurii se numesc AMIGDALE.

| BiuL a răspuns:

Amigdalita e boala infectioasa deci contagioasa, stai acasa cateva zile pana iti trece.

| SimonaCristina a răspuns:

Doar daca alergi cu gura deschisa si afara e rece, daca bei lichide reci sau mananci inghetata. Fundita, te rog!

| OvyBluRay a răspuns:

O intrebare proasta ce treaba are fitness cu Amigdalitele este important sa nu bei apa rece ia si tu ceva de raceala si o metoda cand respiri trage aer pe nas si scoate-l afara pe gura in acest fel nu mai afectezi amigdalitele