| aXy99 a întrebat:

Daca am avut intoleranta la lactoza pentru cativa ani, e posibil sa imi fi trecut? Sa pot consuma lapte si alte derivate fara efecte adverse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca esti interesat de ce zic imi ceri si primesti lamuriri pe MP

| Live4Ride a răspuns:

Totul e posibil! sunt persoane care au scapat de cancer fara a face niciun tratament si a fost considerat ceva miraculos, deci si intoleranta ta ar putea disparea!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Live4Ride):

NU beti lapte si lactate, distruge grav sanatatea.

| Live4Ride a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ce studiu a aratat aceste lucruri? cel mai bine e sa nu mananci nimic si sa fi autotrof! In ziua de azi orice gasim pe piata este nesanatos. Rosii injectate, salate injectate pana si in produsele bio s-a gasit ceea ce nu trebuia sa fie in nici un produs bio asa ca... Lactatele sunt bune si majoritatea le mananca si sunt perfect sanatosi! exista persoane care au fost toata viata active si au mancat sanatos si au facut sport si s-au imbolnavit si exista persoane care nu fac nimic si mananca doar la fastfood si sunt perfect sanatoase asa ca nu mai vorbi prostii!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Live4Ride):

Ai facut dovada ca nu esti in stare sa bati 2 taste ca sa verifici ce a spus un idiot care poate sa aiba dreptate. Voi le stiti pe toate, v-ati nascut destepti si atotcunoscatori. Bea lapte pana ai sa ajungi un stramb, e problema ta. Eu surse nu mai dau ca va bateti joc. Cine vrea sa afle ceva nou azi ca sa devina putin mai om ca ieri are informatie cacalau.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Live4Ride):

Ti-am mai dat surse de care te doare in cwr. Daca iti dau iar un articol de 2 pagini va fi imposibil pentru capacitatile tale, nu mai zic de vreun documentar de 2 ore. Sursele mele sunt oameni de stiinta recunoscuti mondial, sunt prea prosti pentru tine.

| Live4Ride a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

E plina lumea de savanti si oameni de stiinta care scot o gramada de cacaturi peste noapte asa ca... pana si legile fizici se vorbeste ca nu arii fi asa cum se stiu acum... voi astia de varsta a 3a le stiti pe toate si restul sunt prosti. pun pariu ca ai votat si PSD ultima data!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Live4Ride):

Iti promit ca nu te voi mai deranja.

| aXy99 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Va rog, fara spam!
Popescu_Eugen_1964, nu ti-am cerut parere legata de consumul de lactate, beau si mananac ce vreau, intrebam daca e posibil sa am toleranta la lactoza, oarecum din senin, avand in vedere ca pana acum aveam intoleranta.
Dupa tine cred ca nici laptele matern nu e bun laughing