| Mihaiflorinn a întrebat:

Dacă am capul spart ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Tu ce crezi că trebuie să faci? Să mergi la spital sau să chemi ambulanța, asta trebuie să faci.

Văd că ți l-ai mai spart și în octombrie. Cum reușești să-ți spargi capul atât de des?

| Mihaiflorinn explică (pentru johnnny123):

Du-te la spital dacă ti ai spart capul

| gabicoo a răspuns:

Tu îți spargi capul din două în două luni?
Ești troll sau îți filează o lampă!
În cazul tău soluția e spitalul de psihiatrie! Ăsta e cel mai bun pentru tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Are probleme de memorie probabil a mai intrebat odata...
O intrebare de a lui de anul trecut.
1 Iunie 2021
Dacă am probleme de memorie ce pot face ca sa nu mai am pierderi de memorie?

| Mihaiflorinn explică (pentru anonim_4396):

S-ar putea sa am și capul spart.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

S-ar putea sa ai capul spart?
nu esti sigur? ti-a curs sange?
in ce data si ce zi suntem azi? NU TE UITA LA CALENDAR PE TELEFON SAU LAPTOP

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ajut eu fa ca mine 100%.
Suna acum la 112 si spune-le ca s-ar putea sa ai capul spart, NU ESTI SIGUR, ai SI pierderi de memorie si da-le adresa.
Mai bine sa fie cei de pe ambulanta incompetenti decat sa stai asa.
Eu personal cred ca esti incostient si ai nevoie de salvare, apeleaza ca nu pierzi nimic

| Mihaiflorinn explică (pentru anonim_4396):

Sânge nu. simt cum e denivelat.nu știu Daca azi e vineri 16

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la salvare(112 si spune-le ca ti-ai spart capul de restul se ocupa ei sau deplaseaza-te rapid la spital cu un taxi.

| Mihaiflorinn explică (pentru anonim_4396):

Dacă cei după salvare sunt incompetenți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te deplasezi la urgențe sau chemi salvarea să te transporte pentru investigații sau posibile intervenții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la urgente sau te duci cât mai repejor la spital pentru a nu rămâne cu complicații și a exclude anumite probleme la nivelul capului

| Mihaiflorinn explică (pentru anonim_4396):

Care este cel mai bun spital?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

De unde ești? Pentru problema ta e suficient sa mergi la un spital decent sa rezolvi problema nu trebuie sa mergi la cel mai bun spital sa te rupă la portofel, trebuie sa îți faca și un film sa excludă unele probleme neurologice. Pana atunci ai grija sa nu te mai lovește din nou la cap.
Cheamă ambulanta nu o sa plătești nimic decât tratamentul care ți-l prescrie.

| Trixt3r a răspuns:

Intai intrebi pe toate forumurile ce faci, apoi iti faci un selfie si dupa ce-l postezi mergi la urgente.

DOOOH!