| FataTimida a întrebat:

Daca am facut 4 teste de sarcina si au iesit negative, pot fi insarcinata? (Le-am facut dupa o luna si ceva ). Menstruatia imi vine neregulat, sunt obosita, sanii mei s-au schimbat si m-am ingrasat. Dau funda, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca stii ca testele le-ai facut corespunzator, atunci ai sanse mari sa nu fii gravida, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ocolesti medicul, pentru starea anormala de sanatate in care te afli.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca toate cele 4 teste de sarcina sa fie facute gresit este foarte mica, dar trebuie sa admitem ca ar putea exista si posibilitatea ca greseala sa fie aceeasi de fiecare data.In concluzie se poate afirma cu certitudine ca nu poate fi vorba de existenta unei sarcini. De ce nu te adresezi medicului de familie pentru a-ti rezolva problemele medicale, sau direct medicului ginecolog.Se pare ca ai mare nevoie de o "consiliere" din partea cuiva care este in tema, privind sexualitatea si problemele care deriva din ea. Sfatul meu ar fi sa nu amani prea mult o vizita la medicul ginecolog deoarece se pare ca s-ar impune.Multa sanatate.

| Belluuu a răspuns:

#Neutrino, are dreptate happy
Uite stii de ce in alte tari oameni is mai sanatosi? deoarece ei merg la medic si cand nu e nevoie sa faca totusi un control sa previna anumite situatii.

Răspuns utilizator avertizat