| barlacarl a întrebat:

Daca am fimoza si ma duc la Urolog la Operatie trebuie numai decit sa imi taie toata pielea,sa nu se mai dae in sus si in jos, sau pot sa aleg sa o trateze sa pot da pielea sus jos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aceste DETALII le stabileşti cu medicul urolog la care mergi la consultaţie!

În general, dacă fimoza NU este în stare avansată/irecuperabilă, se prescrie tratament cu diverse CREME, timp de 3-6-9-12 luni ( în funcţie şi de vârsta ta ).

Doar dacă tratamentul cu acele creme NU dă rezultate, se va apela la operaţie!

Toate cele bune.

| barlacarl explică (pentru bursuc001):

Am 17 ani, da cum trebuie sa fie fimoza so tratez cu creme?

| barlacarl explică (pentru bursuc001):

Mai detaliat nu inteleg cuvintele avansată/irecuperabilă