| EvangelineDS a întrebat:

Daca am fostmuscat de capuse dar le-am scos si am dezinfectat cu spirt ce ar trebui sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BellaKiოNana a răspuns:

Dac ai scos-o cu totul si ai dezinfectat, nu mai face nimic, pentru ca muscatura iti va trece, iar daca simti ca ceva nu e in regula sau ti'a ramas capul capusei poti merge la medichappy

8 răspunsuri:
| alexuts28 a răspuns:

Sa mergi la un medic/spital sa vezi daca totul e in regula happy Nu se stie niciodata

| Dudyy a răspuns:

Un control la medic in caz ca a ramas capul inauntrul pielii.

| Artemis16 a răspuns:

Esti nebuun:O? tu stii ca din cauza unei capuse poti murii?laughing)...du-te la doctor imediaat!

| radarcan a răspuns:

Daca ai fost muscat fugi imediat la doctor. pe viitor incearca sa fi mai atent. te poti proteja cu un spray
http://www.einsecticide.ro/......urala~1003

| christiaan a răspuns:

Eu as zice sa te duci la spital ca sa te verifice un medic pentru a nu avea probleme mai tarziu

| Yoooy a răspuns:

Doamne du-te imediath la doctor specializa...tuh stii ce lucruri grave se pot intampla de la o simpla muscatura de capusa.....pleaca imediath la doctor.kiss.x fundita?

| Dudyy a răspuns (pentru Yoooy):

Esti asa de obsedata pentru o funda raised eyebrows? Serios acum... voi ajutati doar pentru funde?

| lalexandra a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor, nu se stie cat de grav este. Se poate agrava, nu acum poate peste ceva timp.