| FlameNight a întrebat:

Daca am gasit niste plumb(stare solida) ma poate afecta cumva contactul cu el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dadana a răspuns:

Nu e chiar atat de periculos incat sa te afecteze simplul contact, dar daca il bagi in gura sau toata ziua te joci cu el, pe termen lung te afecteaza. Iti recomand sa te speli pe maini de fiecare data cand pui mana pe el.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Doar daca il inghiti.

| Gabitzu246 a răspuns:

Hai ca m-ai inchis cu intrebarea asta big grin
nu are nimica ma copile poti sa il tii in mana toata ziua.

| Ezeru a răspuns:

Nup.

| angemon500 a răspuns:

Nu are nimic ma