| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a întrebat:

Mirosu poate fi convertit în stare solidă?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce-ai fumat?

| darrio2007 a răspuns:

Da.In sosete nespalate de o saptamana.

| Infraverde a răspuns:

Cat de mare e un ou mic? happy

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Dismally a răspuns:

Teoretic da, particulele volatile pe care le percepi ca si miros ar putea fi trecute in stare de solid. Practic ar fi destul de greu de realizat.

| 6684464 a răspuns (pentru Dismally):

Stai asa ca el a spus "Mirosul", deci simtul.
Este ca si cand ai intreba daca se mananca cititul cu paine. laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Stai prea mult pe WC?

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică:

E o problema de viitor

| gigibluebabe a răspuns:

Din cunostintele mele de fizica din clasa a 6a intr-adevar stiu ca exista 4 stari arhicunoscute de agregare si anume: lichid, solid, gazos si miros. intre lichid solid si gazos exista diferite procese fizice prin care se poate trece de la o stare la alta de agregare, daaar din cate stiu mirosul poate fi convertit doar in stare lichida. nu mai stiu exact cum se numeste procesul, dar stiu ca este..acum se poate sa fie si convertire in stare solida...nu stiu ce sa zic...

| 6684464 a răspuns (pentru gigibluebabe):

Mirosul?! Adica simtul?! Ce logica este asta?
Sper ca nu te referi la acele particule care le percepem in nas!
Mirosul este un simt, cum sa faci simtul lichid? E ca si cand ai intreba "Cum se mananca timpul?" Nu are logica!