| anonim_4396 a întrebat:

Daca am găsit o căpușă mergând pe piciorul meu, e posibil să mă fi mușcat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu
Daca te musca era infipta in picior
Ea isi baga capul in piele si sta acolo

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu. Daca te musca o gaseai infipta in piele.Ai avut noroc.Eu am gasit una dupa 3 zile, desi as putea sa jur ca am verificat.Si m-am dus direct la urgente.Am supravietuit laughing, deci e ok. Daca te afli pe viitor in aceeasi situatie, nu o scoate tu, ci mergi tot la spital.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| AmandinaDragan a răspuns:

Posibil sa faci borelioza.

| nukeyly a răspuns:

@ acum 7 minute | melisssssaaa întreabă:

Ai avut noroc, isi facea doar rondul, pentru alegerea locului de forare. E bine sa ti capusa si s-o duci la analiza, daca are boala LIME [nu toate au... ] e bine sa fi precaut.