| EizaG a întrebat:

deci am o problema destul de grava (pentru mine). In urma cu cateva luni am gasit o capusa in capul meu, nu m-a muscat. Problema e ca si azi dimineata am mai gasit o capusa tot in locul acela neinfipta in cap din nou. E posibil sa le fi luat de la cainele meu(bichon). Fiimdca e iarba pe langa bloc. Dar de ce se duc tot timpul in cap? E posibil sa fie de la samon (Revalid de la farmacie), ma spal cu el odata la doua zile. Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Somebodyღ a răspuns:

Exista posibilitatea sa le fi luat si de la catel. Ai mare grija cu ele, prin muscatura de capusa se pot trasmite anumite boli, daca acestea sunt purtatoare.

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu are absolut nici un fel de legatura cu șamponul folosit, presupun ca le place sa aiba unde se asunde de le-ai gasit in par, animalele au blana si ele au unde se ascunde, au confundat parul tau cu blana animalelor

| sosostore a răspuns:

Pai ai zis ca in acelasi loc dar alta? nu are cum......nu vreau sa te sperii dar e probabil ca ea sa te fi muscat deja, consulta un doctor, sunt destul de periculoase,