| anonim_4396 a întrebat:

Daca am hepatita cronica pot da examen la scoala de politie Campina in sesiunea din august? Ori voi fii declarat inapt deoarece sufar de hepatita cronica tip B? stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mergi La Centru Militar Zonal de care apartii (exista in fiecare resedinta de judet) acolo este un compartiment care se ocupa de cei care candideaza la scolile miltare de orice tip si pune aceasta intrebare.

| pisi dy a răspuns:

Vei fi respins, dar nu ca te discrimineaza ci pentru ca hepatita cronica iti va afecta capacitatea de efort fizic.Cum probabil stii, cand te inscrii la aceste scoli trebuie sa fii perfect sanatos.
Imi pare rau pentru tine, dar sigur gasesti alta activitate profesionala care sa-ti placa! Ai grija de sanatatea ta!

| DiMoDi a răspuns:

Din câte ştiu eu, vei fi respins la examenul medical sad
Nu împuşca pls, emisarul! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Răspunsul este unul negativ.
Vei fi respins la vizita medicală.
Îmi pare rău de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti intra pentru ca trebuie efort fizic ceea ce hepatita cronik nu iti permite. deci vei fi respins la vizita medicala de la campina! sorry

| corinaa37 a răspuns:

Din cate stiu eu da poti fi declarat inapt

| babibaBuM a răspuns:

Daca am un semn din nastere are ceva? deci... o sa trec de proba medicala?

| alinbogdann a răspuns (pentru babibaBuM):

Depinde ce semn...