| Radu_Rad_1997 a întrebat:

Dupa Craciun, am avut o raceala, dar deja au trecut aproape 2 luni si inca am nasul infundat si mai tusesc dupa ce ma trezesc.Cand sunt in casa trebuie sa-mi suflu nasul de 2-3 ori pe zi dupa care respir normal pe nas, dar cand sunt afara chiar daca nu e frig tot imi curge nasul si e incomod.Am luat tot felul de medicamente, si nu sunt asa rau ca la inceput, dar tot am ceva. cand am fost mic am fost operat de polipi, dar acum si tusesc pe langa ca imi curge nasul. Voi ce credeti ca am? polipi, sinuzita, bronsita sau ce altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai sinuzita, du-te la ORL pentru tratament.

| Raniia a răspuns:

Ai nevoie de un consult de specialitate la medicul ORL-ist. Dupa confirmarea diagnosticului vei primi tratamentul potrivit.Nu amana, boala ta se poate complica.Ai grija de sanatatea ta!

| corodidenisa a răspuns:

Ai sinuzita dar te pot ajuta daca urmezi urmatorul tratament : aburul poate ameliora presiunea din sinusurile dureroase. fa un dus fierbinte mai prelungit, ihalati aburul si lasati apa sa va stropeasca fata. apoi trageti pe nas si inghititi putina apa fierbinte pana cand sinusurile sunt curate.