| anonim_4396 a întrebat:

Daca am luat un copil in palasament care are 3 ani si 4 luni si a facut pojar beneficiez de concediu medical

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

De ce sa iti iei concediu medical?
Vei primi mai putini bani!
Ai facut si tu pojar sa ai motive medicale pentru a justifica concediul?
La varsta lui, oricum stai cu el acasa!
Pentru mai multe detalii, intreaba la departamentul de asistenta maternala, intreaba asistentul social care te supravegheaza! Daca este cazul, faci o cerere catre director prin secretariat si daca iti este aprobata, beneficiezi de concediu medical!

1 răspuns:
mlm
| mlm a răspuns:

Din cate stiu eu da, aveti aceleasi drepturi care le are un parinte adevarat.