| andreeeaaaaa12 a întrebat:

Dacă am menstruație de tip neregulat, ce medic ar trebui sa consult mai întâi? Dacă ar fi sa am sindromul ovarelor polichistice, cum se pot identifica? Cu ecografie sau altfel? Nu am avut niciodată de a face cu medic ginecolog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Deoarece ciclurile neregulate se datoreaza dezichilibrelor hormonale, mergi mai intai la un endocrinolog.Acesta iti va recomanda o serie de analize si abia cand vei avea rezultatul acestora te vei intoarce la el si apoi vei merge si la ginecolog.

Multa sanatate!

| MihaiSpeedster a răspuns:

Trebuie să ai de-a face cu medicul ginecolog, el îți pune și diagnostic, îți explică și ce nu înțelegi, deci ai încredere. Mergi la ginecolog.