| TudorGamer a întrebat:

Daca am multe zgarieturi/taieturi pe piele, ce pot face sa nu se mai vada? De exemplu ce pot face sa nu se mai vada multe taieturi pe piept? Exista vreo crema pentru piele sau ceva? Ce pot face? Rog seriozitate! FUNDA si Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa faci, se vor estompa in timp. Poti sa dai cu o crema sa tii pielea moale. Te ajuta sa te bronzezi daca le poti expune la soare. Va dura mult pana se vor estompa suficient, poate ani.

| drogh a răspuns:

Nu ai ce sa faci ca sa nu se mai vada, decat sa acoperi cu niste pudra. Ele vor disparea cu trecerea timpului.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Cumpara-ti un fond de ten si da-te in locul unde ai taieturile. Poti aplicasi pudra si se vor observa mult mai putin.

| MaryaElenaa a răspuns:

Încearcă Bio-Oil, nu sunt sigura ca o sa funcționeze dar merita să încerci :*