| acadea57 a întrebat:

Daca am noduli pe corzile vocale cum pot sa scap de ei fara interventie chirurgicala? Ceva tratamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dianabadele174 a răspuns:

Din pacate, nu poti. Si eu am aceeasi problema de cativa ani, dar singura cale e interventia chirurgicala. Oricum poti incerca sa vorbesti mai incet sau chiar sa faci o pauza din a vorbi pentru cateva saptamani. Asa ti se micsoreaza nodulii si nu o sa mai ai vocea asa de ragusita. Sper sa reusesti!