| John321 a întrebat:

Daca am varicocel bilateral nu mai pot face copii? Varicocelul este foarte mare.Va rog frumos sa îmi răspundeți.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate sierra1 are dreptate! Nici medicul, care este medic serios, nu da verdicte online. Mergi la medic!

| John321 explică (pentru Salontanul):

Eu vreau să aud un răspuns de la cineva care a fost operat, nu de la de ăștia ca voi.

| Salontanul a răspuns (pentru John321):

Unul operat iti va spune si el ce a inteles el in prostia lui. Un medic iti va spune dupa ce a invatat. Dar daca nu pricepi... asta e! "Astia ca noi" (cel putin eu) am atatea vacante si concedii cati ani de viata ai tu si, implicit, m o experienta de viata care imi da dreptul sa pot spune ca rar gresesc in aprecieri. Vorbeste cu medicul de familie si spune-i ca ai vrut sa ceri sfatul unui operat! Sa te uiti cu atentie la expresia fetei acelui medic, sa vezi care-i parerea lui despre tine cand va auzi asa ceva.

| John321 explică (pentru Salontanul):

Daca erai așa "trecut prin viață" nu mai stăteai pe TPU și aveai un loc de muncă

| Salontanul a răspuns (pentru John321):

Bravo! Le ai cu "stiinta". Nu te-ai gandit ca sunt pensionar si am timp destul? Eu am muncit la vremea mea si munca destul de grea: pe camp, pe dealuri, prin ploaie si ninsoare. La voi tinerii nu prea vad dor de munca si refractari la sfaturi.

| John321 explică (pentru Salontanul):

Daca ai muncit pe câmpuri și pe dealuri nu înseamnă că ai studii.Hai te pup.

| Salontanul a răspuns (pentru John321):

Iar ai lipsa de logica! Am studii (facultate cu licenta) dar nu am spus ca studiile mele ma ajuta cu ceva in domeniul in care ai pus intrebarea. Eu ti-am dat un raspuns general din experienta mea de viata. Si, te rog, nu ma pupa! Nu sufar homosexualii.

| sierra1 a răspuns:

Cel mai ințelept lucru: să ceri sfaturi medicale de la un medic ce te consultă nu de la vreun cizmar ce-și dă ifose de medic

| John321 explică (pentru sierra1):

Poate mai există și vreun medic pe aici.

| sierra1 a răspuns (pentru John321):

Da, vreun cizmar ce-și dă ifose de medic

| John321 explică (pentru sierra1):

Mai bine nu răspundeai, sincer îți zic.