| carpediem_8348 a întrebat:

Daca am vomat ieri si am stomacul sensibil si o stare de greata, e o problema daca iau si bilicol si metoclopramid? Adica risc sa interactioneze nasol astea doua medicamente? Ma cam doare si bila...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aceste doua medicamente se iau impreuna, nu interactioneaza begativ. Dar daca in 24 de ore starea ta nu se amelioreaza simtitor, du-te la medic, nu te mai auto-medica.

| nicky a răspuns:

Poti sa bei niste ceaiuri, galbenele, coada soricelului, pentru pastile poti intreba la farmacie ce ar fi bine sa iei.

| copilu a răspuns:

Buna incerak mai bine cu un ceai ceva decat pastile si eu am avut o perioada nasoala cu stomacul am luat pastile dar nu au avut efectul asteptat. Inceark radacina de tataneasa nu are un gust placut. dar a avut efect multa sanatate