| Lady21 a întrebat:

Buna,acum o ora-doua am avut dureri de cap, si o stare de greata apoi dupa vreo o ora am vomat, dar doar o data, acum am aceeasi senzatie, ce alimente as putea consuma ca sa-mi treaca starea de greata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu manca nimic, bea ceai caldut cu inghitituri mici. Putin mai tarziu bea citronada si manaca citrice.Maine te vei simtii mai bine probabil, incearca sa eviti prajelile, maioneza, carnea grasa, usturoiul.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Fara nicio gluma, bea un pahar de cola - nu e vorba de acid, ci de substantele din cola, deci nu fanta sau altceva, cola, si nu mult, un pahar ajunge, e o chestie recomandata de medic (chiar nu glumesc) si e verificata personal de multe ori.

| Miire a răspuns:

Mananca ceva usor : grisine, biscuiti care nu sunt dulci. Bea ceai de mentawinking. Sanatate :*.