| BuGsstormbunny a întrebat:

Dacă azi la amiaza am uitat sa iau Aspenter, pot lua mâine la amiaza? Nu as lua seara deoarece am auzit ca nu este prea bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu trebuie sa iei exact cum a zis medicul nu cum vrei tu sau cum zice m noi. Uita te pe prospectul medicamentului unde scrie doze administrate acolo te invață ei cum si de cîte ori pe zi trebuie sa i ei acest medicament, niciodata sa nu i ei doză dublă de exemplu ai uitat azi după masa sa i ei, las ca iau acum la ora 20:00 două pastile ca daca am uitat nu o fi foc, nu, daca trebuie sa i ei doar după amiaza si azi ai uitat, o sa i ei maine dar doza de maine nu si aceasta de azi pe care nu ai luat o, sau daca trebuie sa i ei de 2 ori pe zi, i ei acum una sau cand te culci si atit, si de maine incearca sa te ti de tratamentul exact pe care l ai primit, scrie ti pe foaie sau in telefon la memento, cand trebuie sa i ei pastila telefonul te avertizeaza sonor sau se aprinde ecranul si vezi la ora H am de luat pilula.