| cezarelzaharel a întrebat:

Când începe dimineața când se termina, când e după amiaza, când nu mai e, când e seara și cât tine!? Știam si eu ceva ceva, dar cu timpul am tot auzit alte si alte variante, așa ca am uitat. Sau mai bine zis m-am incurcat.

Răspuns Câştigător
| Roxuts_Ureniuc_1995 a răspuns:

Dupa 23 : 00 incepe dimineata, dupa amiaza incepe de la 14 : 00, iar seara de la 18 : 00, cred.hee hee

| cezarelzaharel explică (pentru Roxuts_Ureniuc_1995):

Multumesc pentru raspuns, asa stiam si euwinking

| Namaparissia a răspuns (pentru cezarelzaharel):

Este gresit

4 răspunsuri:
| lovemusic605 a răspuns:

Stiu ca ai dat deja funda, dar oricum tot vreau sa-ti raspund la intrebare.
Din cate stiu eu, dimineata dureaza de la 6 la 12 (pentru unii, mai ales pentru cei care se trezesc foarte devreme, dimineata incepe si de la 3). Amiaza/pranzul e de la 12 la 15, cand lumea de obicei mananca. Dupa-amiaza e de la 15 la 18, iar seara de la 18 la 22. De la 22 la 6 este noapte.

| lovemusic605 a răspuns (pentru lovemusic605):

De fapt, seara este de la 18 la 24, iar de la 0 la 6 este noapte. big grin