| User252426 a întrebat:

Daca beau 3 litri dintr-o data de apa de gura ce patesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Plecand de la presupunerea ca intr-o zi de 1 mai (sambata dupa masa) ai la indemana 6-10 sticle de apa de gura, cel mai probabil va fi foarte greu de baut (iarasi presupun ca e fara alcool), mi se pare greu sa bei 3l de apa, dar mai ceva cu gust neplacut. Probabil ca vei vomita si timp de cateva zile vei avea dureri de stomac, greata etc. Daca apa respectiva contine si substante active puternice, pot aparea probleme mai grave. Daca ai atatia bani sa cumperi asa multa apa de gura, cumpara o ciocolata parintilor, sau cuiva drag, sau fa cadou o masa unei persoane care in perioada asta nu isi permite sa manance mancare calda happy

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum ar fi sa bei trei litri pe parcursul zilei? Ce ai pati? Si cum sa bei 3 litri doar DINTR-O GURA? Una singura? Nici nu-ti incape atat in gura o singura data.Eu zic sa nu faci de astea.Nu patesti nimic dar nu e prea sanatos.

| Jayns a răspuns:

Mori

| johnnny123 a răspuns:

Probabil ca o sa te strici la stomacel si o sa ajungi la urgenta sa-ti faca niste spalaturi stomacale. Vestea buna este ca nu-ti poate afecta activitatea cerebrala, pentru ca nu o ai.

P.S. Nici macar nu stiam ca apa de gura se vinde in recipiente de 3 litri. Sau ai de gand sa-ti cumperi 12 sticle de 250ml?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sangerezi in intestine, poate faci ceva de care nu mai scapi

| Panamax a răspuns:

O sa sa-ti miroasa gura a flori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil o sa-ti creasca abdomenul in volum ca la proful meu de sport rolling on the floor
Pai cam asta s-ar intampla:
-ai sa mergi la baie cam o zi intreaga
-la fiecare miscare o sa se auda cate un zgomot in tine (apa) si nu te vei mai putea misca. Va trebui sa te rostogolesti ga un balon laughing
-O sa fii super mega balonat.
-N-o sa mai poti manca
Nu as recomanda happy

| Invictusman a răspuns:

Apa de gură este menită să elimine bacteriile prin substanţele dezinfectante pe care le conţine, dar ea se foloseşte doar pentru a clăti gura şi nu trebuie înghiţită nici măcar în cantităţi mici. Multe produse de acest gen conţin alcool, dar şi alte substanţe periculoase, de exemplu clorhexidină, peroxid sau salicilat de metil. Intoxicaţia cu acelti compuşi poate duce la dureri abdominale, greaţă, ameţeală, dureri de cap, probleme de respiraţie, puls rapid, dureri în gât, vărsături cu sânge. În cazuri grave de exemplu la copiii care au înghiţit cantităţi mari de apă de gură se poate ajunge la pierderea cunoştinţei, comă şi chiar deces.

| darrio2007 a răspuns:

Apa de gura nu se bea. Poti muri. Oricum, gandirea ta ucide mai ceva decat Covidul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apa de gura, adica din aia mentolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti miroasa scaunul a Orbit.

| Feri5 a răspuns:

Nu e bine sa faci asta! Trebuie sa bei asa cum trebuie! Nu poti bea trei litri de apa intr-o secunda! Doar nu esti domnul Setila din povestea lui Harap Alb care, cand bea apa, tot striga ca moare de sete.
Fii calm si nu face toate prostiile de pe lume! Ai sa faci frogs in burta daca bei 3 litri de apa si o sa-ti miroasa gura a flori din alea rare...

| Frank51 a răspuns:

Vorbim ipotetic, pentru că după o dușcă deja leșini, nu apuci să bei nici 100ml.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Piuuu dr@(e, ma jur ca credeam altceva.Am inteles gresit, scuze

| gabicoo a răspuns:

Scapă umanitatea de unul ca tine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apă de gură? Te cureți. O să fii un mort curat.

| Simpatic a răspuns:

Astfel de intrebari nici nu merita un raspuns mr.troll

Bula
| Bula a răspuns:

Te vei imbata crita. big grin
Apa de gura contine si alcool.

| User252426 explică:

Dacă chiar ucide, beau 10 sticle în fața la crush

| LoveSleep a răspuns:

Ți-o iau dinții razna.