| r8driver a întrebat:

Daca beau in fiecare zi red-bull patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ana0metalhead a răspuns:

Devii prea energic si cred ca este la fel ca un drog...nu stiu incearca

27 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Energizantele nu fac bine la inima.Cresc tensiunea si creste totodata riscul de stop-cardiac pentru ca acestea forteaza inima sa se energizeze.

| LoryM22 a răspuns:

Da o sa-ti creasca aripihappy

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde citi ani ai.De la un energizant nu, insa am avut un prieten prea tinar si deja la 21 de ani a ajuns sa bea la opt, zece energizante.Asta si la virsta si greutatea lui e un factor de risc enorm!

| alecs871 a răspuns:

Daca bei red-bull in fiecare zi pentru cat timp, in fiecare zi timp de o saptamana?
Oricum, daca e sa bei mult red-bull, undeva la peste 10 kile pe luna eu cred ca o sa mergi cu ficatul intr-o punga.

| string a răspuns:

Da, evident. Mori mai repede. Chiar reclama arata explicit. Aripile te duc numai pana la punctul de triaj big grin

| just4fun_8801 a răspuns:

Da, creste riscul aparitiei infarctului miocardic

| cristinela a răspuns:

Te umpli de chimicale.

| Ana_6509 a răspuns:

Cu siguranta bine nu iti face.Contine 110 calorii, 27 de grame de zahar si 76 de miligrame de cafeina si cica cele 27 de grame de zahar reprezinta o cantitate indeajuns de mare ca sa inhibe complet capacitatea organismului de a arde grasimi.Pe deasupra poti deveni dependent de el.

| deejayra a răspuns:

Nu cred ca sperma de taur dauneaza cu ceva.

| viatadecacatt a răspuns:

Red bull iti da aaripi!

| ştrumf_8528 a răspuns:

Da :O
O sa-ti creasca aripi mari mari mari crying

| laryssa93 a răspuns:

Buna! eu nu iti rasp la intrebare :pe

problema e ca nu pot sa iti trimit mesaj privat.nu mi-a trimis e-mail pentru activare sad.

as vrea sa vb cu tine.cum facem?:pe

| annie_8842 a răspuns:

Iti distrugi ficatul si da dependentabig grin

am un coleg care a patit-o cu dependenta...
si cu stomacul happy

| lencikk a răspuns:

Nu face bine cunosc o pers care a facut infarct de la asta u nu ai vazut cata cofeina contzine...nu e bine

| Babushka a răspuns:

Iti iei zborullaughing

| Mihai_6663 a răspuns:

(http://ro.wikipedia.org/wiki/Taurin%C4%83 ) Taurina nu este sperma de tauri :| ...Imi cer scuze daca cineva o sa se sima jignit dar, cum puteti sa va ganditi ca cineva pune sperma de tauri intr-o bautura...
Si ontopic: Nu patesti nimic deosebit...doar sa nu il combini cu whiskey asa cum fac smecherii prin cluburi ca sa fie cO_ol

| idanna a răspuns:

Iti vor creste aripi si vei zbura pana...la mine!

| lumylumy a răspuns:

Nu are nimic! Beau si eu! Ma face sa ma simt mai bine! decat bautura mai bine red-bull!

| spiridush2012 a răspuns:

Mori, asta patesti, hahha

| Nic a răspuns:

Si eu beau zilnic si inca n-am patit nimic.
Am auzit ca distruge smaltul de pe dinti si mai in gluma mai in serios un prieten mi-a spus ca provoaca impotenta(si el fiind un consumator inrait al acestor bauturi). Ciudat, nu functioneaza la toti big grin

| geany_8477 a răspuns:

Eu nu cred...ar fi in loc de cafea avand in vedere continutul de cofeina, insa e. urii nu fac bine... mie nu imi place! ai putea totusi nu in fiaecare zi. pup si bafta

| larrii a răspuns:

Iti iei zborulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ar trebui sa exagerezi deoarece chiar ai putea sa patesti ceva cum ar fi doamne fereste sa ajungi in spital asa ca sfatul meu ar fi sa numai bei chiar in fiecare zi red bull!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune... dar cand esti obosit si de ex:esti obosit si trebuie sa te duci la munca, atunci da, dar nu infiecare zi, totusi.Si ar mai fi vorba de hormoni... ii afecteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu beau in fiecare zi de la un timp.deocamdata nu am nimic.ma ajuta sa fiu bine inca de dimineata. aviz pentru necunoscatori. taurina nu este = cu sperma de tauri d'ooh laughing)
mai informativa oameni buni. sper sa nu fie ceva neinregula cu energizantul. oricum cred ca e mai smecher ca si cafeaua. desii cea din urma e mai sanatoasa. take care r8driver

| RobYnRobYn a răspuns:

Nu, doar devii dependent

| alyn_5885 a răspuns:

Iti creste motor sub coada smug