| Culturism69 a întrebat:

Culturism. Beau destul lapte si.
Imi tot zice maicamea, ca sa nu mai beau ca nu stiu ce patesc si prostii din astea, nah ca orice mama.
Luni : Beau 600 ml Lapte.
Marti : Beau 1 Litru Lapte.
Miercuri : Beau 300 Ml Lapte.
Joi : Beau 600 Ml Lapte.
Vineri : Beau 1 Litru Lapte.
De fiecare data beau cu 30-45 de minute inainte de culcare.
600 Ml = 16 grame proteine.
1 Litru - undeva la 32 grame proteine.
Intrebarea mea e, exista ceva riscuri, pot sa patesc ceva in legatura cu sanatatea thinking
P.S : In weekeend nu beau, doar in zilele mentionate.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Inca n-am intalnit cazuri care sa aiba astfel de programe si nici nu cred ca exista.
Explica-le parintilor ca nu are cu ce sa-ti cauzeze negativ si pe langa proteinele alea, iti asiguri si Calciu ( benefic pentru oase ) si alte vitamine.

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Laptele are calciu si alte vitamine necesare.
Eu baiam cam 2 litri cand eram mai mic, acum beau cate o cana inainte de culcare cand mai apuc. Si cam un an intreg am baut cel putin 5 zile pe saptamana 2 litri de lapte si inca traiesc, si n-am probleme de sanatate.

| Niiiicu a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, mai ales ca laptele este un produs natural si plin de vitamine, si mie imi place si beau mereu cand am, nu vei avea nimic

Răspuns utilizator avertizat
| GrigMatei a răspuns:

Stai linistit. Eu beau 2 jumate pe zi

| Pîșu_George_Ionuț_1986 a răspuns:

Nu ai ce sa patesti. Atata timp cat stomacul iti permite poti sa bei cat vrei. si eu beau aproximativ 2 litrii la saptamana.