| anonim_4396 a întrebat:

Daca beau mult suc. mai am sanse sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Daca bei sucuri carbogazoase ai mari sanse sa te imbolnavesti riscand probleme grave ale stomacului, ficatului sau chiar diabet.
Ca sa te ingrasi trebuie sa te hranesti sanatos, avand trei mese principale pe zi si doua gustari.
Sa faci de asemenea sport care iti tonifica musculatura, iti creste pofta de mancare si iti intareste sistemul imunitar.

5 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Pai.ce suc, de portocale, fresh, cappy, sau cu acid de-alea nesanatoase.Iti zic un pont, daca bei un pahar de suc de portocale(natoral 100%0 dimineata, toata ziua nu iti mai e foame, nu te ingrasi, si si capeti multe vitamine si proteine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

big grin nu prea cred... dar de ce trebuie sa te ingrasi cind esti slaba e mai frumos...mai bine minika alimente cu mai multe graime daca doresti asa de tare sucul va esibig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt baiat. happy
Si la suc ma reper coca-cola si pepsi happy

| Lex_1956 a răspuns:

Anarolling on the floor))) cica sa-ti vand un pont... daca bei un pahar de suc de portocale dimineata nu-ti va mai fi foame toata ziualaughing vaiii de unde le scoateti mancav-as gura voastrastraight face Depinde de organism, daca mananci din ce in ce mai putin stomacul se va micsora cu timpul, iar daca mananci mult stomacul se va largi.Nu ai cum sa ai 100 de kg si sa bei un pahar de suc natural 100% dimineata iar tot restul zilei sa nu mananci nimic.Pai mori,vor incepe sa te doara toate organele vitalewinking Iar acum sa revenim la Intrebarea lui shadow...ce pot sa-ti zic, incerca sa faci un sport ca sa te ingrasi, incearca lupte+ sala iar apoi sa mananci sanatos cate 5-6 mese pe zi(prima data o iei usor cu 3 mese primele cateva zile).De ingrasat acum depinde si de metabolism pentru ca daca esti fibrat si asa este geneticul tau,nu ai ce sa faci decat sa te latesti in spate, sa mai pui ceva muschi pe tine si atat. Sper ca ti-am fost de folos, cat despre sucuri ramane la aprecierea ta daca vrei sa-ti distrugi stomacul si oricum daca asa ai tu metabolismul poti bea cat suc si bere vrei pentru ca tot degeaba.Incearca sa bei SANA, are grasimi si kalorii.

| dyanasexy23 a răspuns:

Nu.Faci diabet