| andree10 a întrebat:

Daca beau foarte multa apa pe zi ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| magda2454 a răspuns:

Nu nu te ingrasi.Din contra apa ajuta la circilatia sangelui si la topirea grasimei. Fundita?

10 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Nu, apa nu are calorii si nu ingrasa. happy
Bine acum nu te cantari dupa ce bei 2 litri de apa si sa zici ca te-ai ingrasat, te cantaresti a doua zi dimineata.

| ruzycciocolata a răspuns:

In niciun caz! E foarte sanatos sa bei cel putin 2l pe zi; eu abia beau jumatate de pahar

| AdiSR a răspuns:

Nici vorbă! Poţi să bei liniştită câtă apă vrei!

| lallalle a răspuns:

Slabesti draga mea :*

| Deniisze a răspuns:

Apa nu ingrasa. Este recomandat sa bei minim 2 l de apa pe zi. Este adevarat ca sarea din corp retine apa, dar nu ingrasa deloc. happy Bafta!

| publikkul a răspuns:

Nu, depinde de organism, unii se pot ingrasa, iar altii nu, depinde de metabolism. deci daca vrei sa te ingrasi e sa maninci mult sau organismul tau nu mai are nevoie de nimic in plu si isi ia doar ceea de ce are nevoie. succes.
funda?

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

laughing))) nu. numai daca mai si mananci foarte mult pe langa

| Mercurio10 a răspuns:

Nici vorba

| foreigneyes a răspuns:

Dimpotrivă, este bine să bei multă apă, deoarece elimină toxinele și nu ai cum să te îngrași de la ceva fără calorii.

| Danyel09NK12Pro a răspuns:

Daca bei in fiecare zi in jur la 6-8 litri pe zi nu te ingrasi dar iti aduni apa la plamani si o sa ai probleme la spate.