| adela_5527 a întrebat:

Daca beau energizant in fiecare zi ma ingras?love struck

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Da, ingrasa si poate da dependenta. Ataca si sistemul nervos central si mai ales inima si ficatul. " băute în mod regulat pot duce la dereglări comportamentale, psihologice şi adaptative". (http://www.gandul.info/......a-2939436)

| Andreea_5313 a răspuns:

Mai tarziu o sa faci ulcer la stomac.Lasa-l,nu ai nevoie de asa cevalaughingPresupun ca il bei ca si cum ai bea suc. Daca ti la sanatatea ta renunta!

| chels95 a răspuns:

Cofeina, din contra, accelereaza metabolismul deci nu te vei ingrasa, numai daca acel energizant are multe kcal, grasimi sau carbohidrati. Ai grija ca s-ar putea sa iti faca rau la alt ceva prea multa cofeina.

| Minks a răspuns:

Da, si iti creste si un corn de rinocer in frunte.

| DroGuleTz a răspuns:

Buna Adela
Nu energizantu nu-ti poate face rau adica sa te ingrasi dar nu e bine nici sa bei mereu pup dolce papa fundita?puppy dog eyes

| shadovv a răspuns:

Nu... dar iti face ficatul (parca?) praf si iti da dependenta. Limiteazate la unul pe saptamana/luna.

| Angelsergiuboy a răspuns:

Depinde de organism

astept funda daca te-am ajutat

| Cristea a răspuns:

Nu... daca bei energizant in fiecare zi iti distrugi corpul. este unul din cele mai nesanatoase produse posibile, daca ajungi sa consumi regulat ai sa iti distrugi stomac, rinichi si altelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te ingrasi nu stiu da se poate sa ai probleme cu inima mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. O sa te ingrasi daca o tii tot asa.