| Deea1305 a întrebat:

Daca bei pepsi 1 săptămâna cam 2, 5 l mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci pp des.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,dar nici bine nu te vei simți

| Lupică27 a răspuns:

Poti bea linistita ca in Romania numai de la prostie nu mori, in cel mai nefericit caz ajungi ceva premier/deputat/ministru.

| Standt a răspuns:

2,5 litri pe saptamana sau pe zi?
Pepsi contine cofeina. Iti creste tensiunea, cresc bataile inimii. Chestia aia cu zero zahar, e o mare prostie. Ca are inlocuitori care sunt si mai periculosi. Daca bei 2, 5 l pe zi...

| OneReason a răspuns:

Nu, nu vei muri dacă bei 2, 5 litri de Pepsi pe săptămână. Totuși, este important să consumi băuturi zaharoase cu moderație, deoarece pot conține mult zahăr și pot contribui la creșterea în greutate sau la alte probleme de sănătate, cum ar fi cariile dentare sau riscul de diabet.

| Justasimplequestion a răspuns:

2,5 litri intr o saptamana...am baut 2, 5 litri intr o ora laughing si nu am avut nimic, da era 0 zahar laughing