| imihaistoian a întrebat:

Daca dentistul meu se spala pe maini cu sapun dupa ce umbla in gura mea fara manusi mai exista riscul sa ma infectez cu virusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Manusi nu poarta, se spala pe maini DUPA ce-ti umbla prin gura...esti sigur ca e dentist? Eu as zice ca, mai degraba, e ceva felcer veterinar.

| neutrino a răspuns:

Eu credeam ca trebuie sa se spele inainte.

| Darkmagic a răspuns:

DA, exista acest risc.
Medicul ala nu are voie sa umble in gura nimanui fara manusi.
Faptul ca "s-a spalat pe maini DUPA ce umbla in gura", are aceeasi "importanta" ca si cum si-ar fi pus manusile... dupa. big grin

| Empathizer a răspuns:

Cauta alt dentist. Dar da-i si astuia un feed-back ca sa stie de ce il parasesti. Spune-i ca ai descoperit ca esti infectat HIV si te-ai simtit dator sa-l informezi, ca se se caute si el, ca ai vazut ca a umblat in gura ta fara manusi. Le faci un bine celor care ii vor fi pacienti de acum incolo.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Normal,inainte sa umble in gura ta trebuie sa se spele pe maini si sa isi puna manusi. daca s-a spalat dupa acceia...

| DaffyDuck a răspuns:

Da,se poate! La mine când îmi umbla prin gura, se spală pe mâini înainte și își pune mânuși.